Witaj w domu mały beauceronku!

W ostatni czwartek 9.01.2020, z jednej z najstarszych hodowli beauceronów w Polsce, przyjechała z nami do domu wymarzona sunia rasy owczarek francuski beauceron. Witaj w domu Ślicznotko!

Po krótkiej naradzie nasza dziewczynka dostała imię domowe Pajda.

Pajda od początku trzymała się dzielnie, chociaż wszytko było dla niej zupełnie nowe, a dziś, po zaledwie dwóch dniach pobytu w nowym domu zachowuje się tak, jakby mieszkała z nami od urodzenia. Jest wesoła, rezulutna, wszystkiego ciekawa, a i apetyt jej dopisuje. Także nasze pozostałe dwie sunie przyjeły nową towarzyszkę niezwykle życzliwie. Nawiązała się pomiędzy nimi świetna relacja, dziewczyny trzymają sztamę.

beauceron szczeniak Pajda 2020 01 11

Ponieważ nasza beauceronka wyraźnie szukała zajęcia, już dziś rozpoczeliśmy zabawę z klikerem. Właściwe to trochę wszystko jedno od czego się zacznie szkolenie klikerowe, byle by to było coś prostego, coś takiego, gdzie łatwo bedzie o sukces. My rozpoczeliśmy od nagradzania zatrzymania się w pozycji stojącej i oczywiście były sukcesy!

To nasz pierwszy beauceron. Nie mogę się na nią napatrzeć. Jest wspaniała. I ten charakterystyczny wydłużony kłus, który jest piękny. Ma bardzo mądre oczy i tak śmiesznie przekrzywia głowę, kiedy coś próbuje zrozumieć. : )